Kalanduse teabekeskus: Veebi ja nutiseadme rakendus "Kalapüügipiirangud"

Paljudel on tekkinud mõte: "Läheks kalale!", aga kas ma tohin täna püüda haugi spinninguga Viljandi järvel? Sedalaadi küsimustele aitab vastata Kalanduse teabekeskuse tellimusel valminud veebi ja nutiseadme rakendus "Kalapüügipiirangud".

 Üldvaade

Rakendus sisaldab andmeid kalapüügieeskirjast, kalapüügiseadusest, looduskaitseseadusest, ajutistest püügikitsendustest, põllumajandusministri ja keskkonnaministri käskkirjadest. Seega sisaldab rakendus infot nii harrastajale kui kutselisele kalurile. Samuti kuvatakse kaitstavaid objekte, mis võivad piirata kalapüüki, näiteks kaitsealad ja seal kehtivad liikumispiirangud.

Rakendus on kolmekeelne: eesti, inglise ja vene. Kasutaja saab otsida teda huvitavat veekogu või aadressi ja nutiseadme puhul saab kasutada ka GPS positsioneerimist. Seejärel kuvatakse selle piirkonna kaart ja nimekirjas seal kehtivad piirangud. Piirangud on jaotatud nelja rühma: kalapüügipiirangud, üle-eestilised piirangud, liikumispiirangud ja kaitstavad objektid. Piiranguid on võimalik filtreerida kehtivusaja, kalaliigi ja püügivahendi järgi. Samuti on võimalik vaadata nn uusi piiranguid: kuvatakse ainult piiranguid, mis hakkasid kehtima kümme päeva tagasi või hakkavad kehtima 10 päeva jooksul. Kaarti ja piiranguid on võimalik printida.

Kalapüügipiirangud 2.0 sisaldab järgmisi uuendusi:

1. Liikumispiirangud on ajafiltrile alluvad.

2. Kaitstavate objektide ja liikumispiirangute täpsemas kirjelduses on kuvatud kaitse-eeskirjade lingid, mis võimaldavad leida aladel kehtivaid piiranguid.

3. Võimalik kuvada statistilisi ja väikseid kalapüügiruute. Võimalik lülitada seadete sakil. Töötab ainult veebiversioonis.

4. Võimalik kuvada avalikuks kasutamiseks määratud veekogusid. Võimalik lülitada seadete sakil. Selle kihi veekogu nimetuses on märge, kas veekogu on või pole avalikult kasutatav. Töötab ainult veebiversioonis.  

Rakenduse kasutamiseks tuleb arvutiga või nutiseadmega minna aadressile pump.regio.ee/kalandus, kus nutiseadmes küsitakse, kas soovid kasutada nutiversiooni.

Tagasiside ja veateated on oodatud aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. . Veateadete puhul lisage palun veateade ja täpsema kirjelduse juures olev piirangu ID.

 

Kalanduse teabekeskuse tegevus toimub "Euroopa Kalandusfondi 2007-2013 rakenduskava" meetme 3.1 "Ühistegevused" tegevuse "Muud ühistegevused" raames.

 

Lisainfo

canakkale canakkale canakkale truva search canakkale vergi mevzuati bagimsiz denetim bagimsiz denetim web security ozurluler bilisim teknoloji sgk bagimsiz denetim bagimsiz denetim